Dívčí zimní brusle

Blíží se období vánoc a tak k nám na obchod chodí mnoho lidí, kteří chtějí svým dětem koupit pod stromeček brusle. Zároveň mnoho škol začíná se školním bruslením a tak se nám některé dotazy velmi často opakují. Nejčastější otázka je, jak vybrat brusle pro dívku

divci zimní brusle

Zimní dívčí brusle

Pokud chcete své dceři ulehčit první kroky na bruslení, pořiďte jí klasické hokejové brusle, nebo chcete-li pánské zimní brusle. Slůvko klučičí, nebo holčičí bych při správném výběru raději upustil. Proč při výběru zvolit právě klasické ( hokejové) dětské zimní brusle? Zde uvádím dva základní důvody.

1) Oproti krasobruslařským bruslím jsou ty hokejové pevnější v kotnících a stranách, takže nedochází k prošlapávání brusle v kotníku. ( děti v nich nešmatlou) Sami určitě víte, jak to dopadá, když dítě běhá s neutáhnutou botou. Většinou si zvrkne kotník. I na ledě se to může stát. Stačí měkká bota a je to. Dětské zimní brusle by tedy měli poskytovat dítěti kvalitní oporu nohy.

2) Dětské zimní brusle nemají zoubky. Zoubky je termín, který se používá u bruslí pro krasobruslaře. Jsou to předem nastavené výstupky, které slouží k okamžitému zaseknutí do ledu. Ano profesionální krasobruslaři to pro své skoky potřebují, ale potřebuje to malé dítě, které dělá své první kroky na ledě? NE! Většina dětí  při prvním seznámení s ledem zakopává o špičky bruslí. Když si k tomu přidáte ještě zoubky jsou to záseky na místě, které končí bolestivým pádem. Proto nedoporučuji brusle ze zoubky. Pokud už je na bruslích máte, lze je nechat přebrousit, nebo zabrousit dokulata.

Dívčí zimní brusle

Jak tedy s výběrem dívčí zimní brusle ? Určitě neprohloupíte, pokud s dítětem navštívíte specializovanou prodejnu, kde Vám prodavač poradí. Na rekreační bruslení dětí bohatě stačí brusle, které se cenově pohybují okolo 1000- 1500 Kč. Takovéto brusle dobře drží klenbu nohy, odvání pot od nohy a má anatomickou vložku. A pokud budete chtít, můžete si dětské zimní brusle vyzdobit. Na e-shopu v sekci doplňky máme barevné tkaničky, nebo chrániče na brusle, které rozveselí každé dítě.

Autor: Tobi

 


 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na hokejové brusle, přejít do kategorie  hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.

 


 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.