Jak obnovit/zesílit grip na hokejce

Každému se někdy stane, že mu hokejka vydrží delší dobu a jsou již na ní známky opotřebení. Jedním z prvních znaků kvalitně ohrané hokejky je snížení, nebo úplné odstranění povrchové úpravy, tedy gripu hole. Grip hole je poslední složkou, která kryje deseign hole a je pro hokejisty velmi důležitý. Díky gripu hokejka lépe drží v rukavici a nedochází k proklouzávání.

Co dělat, když už na holi žádný grip necítím? Přinášíme dvě řešení, které používá většina hokejistů a zvládne je aplikovat i nejmenší hokejista. 

1) úprava hole nalepením pásky

Tato metoda se používá během zápasu, kdy nemáte mnoho času a potřebujete něco, díky čemuž bude hůl okamžitě držet v rukavici. Omotejte hůl trhací páskou v místě, kde ji nejčastěji držíte. Není třeba dávat větší množství pásky a zbytečně zvyšovat hmotnost hole.

            

2) nanesením nové vrstvy

Druhou a velmi jednoduchou variantou je použít lepidlo z hokejové pásky. Můžete si namotat kus pásky na tyčku, nebo na ruce, samozřejmě stranou s lepidlem směrem ven a pak nanášet táhnutím po shaftu hole toto lepidlo na shaft. Možná během první chvíle budete mít pocit, že shaft lepí příliš, ale nebojte, po prvním tréninku se část lepidla ztratí a shaft bude krásně držet v rukavici.

Nanesení lepidla na hokejku

- přichycení pásky na tyčku/šroubovák

 

páska na hokejku- gripGripování hokejky

- přichycení pásky na ruku

nanášení gripu na hokejku

Pokud by Vám lepidlo vadilo, kdykoliv ho můžete odstranit technickým benzínem.

A co vy? Jak řešíte nedostatek Gripu na hokejce?


 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na hokejky, přejít do kategorie hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.

 


 

 

Autor:  Tobi

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.