Jak vybrat chrániče loktů

Chrániče loktů

Chrániče loktů patří do levnější kategorie hokejové výstroje. Není však nijak lehké, určit jaké chrániče jsou ty nejvhodnější.

V tomto článku se budu snažit vysvětlit pár zásad, které by jste měli znát, když si chcete pořidit chrániče loktů.

 

  

 

K čemu slouží chrániče loktů?

 

Chrániče loktů slouží jak už název sám vypovídá , k ochraně loktů. Chrání loket a loketní kloub proti nárazům a pádům. Dále chrání bicepsy a v případě prodloužené verze i předloktí proti úderům od soupeřů.Chrániče loktů musí plynule navazovat na chrániče ramen aby maximálně chránili hráče.  Chránič loktů musí obsahovat alespoň 2 upínací pásky, nejčastěji z průžné gumy, upínací se pomocí suchých zipů. Samotný chránič je složený z tvrzeného plastu který je anatomicky tvarovaný. Dále jsou použity různé pěnové výztuhy.

 chrániče loktů Warrior

 

Chrániče loktů můžeme dělit podle značek, doporučeném věkové kategorii a úrovně hraní hokejisty.

Dělením dle značek jsme se zabývali již v minulosti a tak není třeba na toto téma dále psát.

U věkových kategorii je rozdělení na chrániče loktů pro žáky a juniory a chrániče loktů pro seniory.

Dále se dostáváme k dělení dle úrovně hráče.

 

1) Chrániče loktů pro Amatéry - poskytují jistou ochranu lokte a základní ochranu bicepsu a zápěstí. Použité materiály patří ke standartu.

 

2) Chrániče loktů pro Poloprofesionály - lépe uzpůsobeny na pohyb, odolnější chránič lokte, silnější chránič zápěstí i bicepsu, pohodlnější výstelka

 

3) Chrániče loktů pro Profesionály - špičková ochrana lokte, zápěstí i bicepsu, jisté držení, většinou antibakteriální výstelka

 

Jak vybrat nejvhodnější chrániče loktů?

 

Ideálním měřítkem pro správný výběr je výška vaší postavy. Většina výrobců má nastaveny velikosti právě v souvislosti s výškou hráče. Každý chránič by měl přesně obepnout ruku hráče tak aby nedocházelo k protáčení nebo sjíždění chrániče. Důležitý je i samotný pocit který z chrániče máte. Pokud vás chránič škrtí nebo vám není příjemný, nemá smysl doufat že si na něj zvyknete.

 

Jak už jsem nakousl v úvodu, chrániče loktů jsou vyráběny ve dvou variantách:

 

1)     bez přidaného chrániče zápěstí

2)     s přidaným chráničem zápěstím

 

Osobně jsem hrál s oběma druhy a dle mého názoru je varianta bez přidaného chrániče lepší. Zejména při celkové manipulaci a práci s hokejkou nejste omezeni dalším chráničem. Je to ovšem také věc názoru a proto se mnou nemusíte souhlasit.

Každopádně u profesionálních hráčů se s přidanými chrániči příliš nesetkáte.

 

 


 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na chrániče loktů, přejít do kategorie hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.

 


 

Autor: Tobi

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.