Složení chrániče holení

Vybíráte nové chrániče holení a chcete se zorientovat? Přijdou vám všechny holeně stejné? V tomto článku se dozvíte, z kolika částí jsou chrániče holení složeny a jak je u nás na Hockey4you dělíme.

Hokejové chrániče na holeně můžeme opticky rozdělit na dvě části a to chránič kolene a chránič holeně. Chrániče holení jsou jedny z mála hokejových chráničů, které se za roky vývoje prakticky nezměnily, jen se upravuje jejich hmotnost.

 Chrániče holení rozdělení_1

1) Horní část chrániče holeně - většinou volná a dobře ohebná část chrániče, která má za úkol chránit oblast přechodu chrániče holení pod hokejové kalhoty. Tato ochrana je vytvořena pouze z pěny.

2) Chránič kolene - kvalitní ochrana kolenního kloubu je základním parametrem každého chrániče. U holeních chráničů je koleno chráněno proti nárazům z přední části a to nejtvrdším plastem, který bývá anatomicky tvarovaný. 

Chrániče holení - koleno

3) Vnitřní výstelka - první část chrániče holení, kde najdete největší rozdíly u výkonnostních řad. Vnitřní výstelka chrániče holení poskytuje koleni komfort, který oceníte nejen při hře, ale zejména při nárazu. Výstelky uvnitř chrániče jsou vyrobeny z různých kombinací materiálů, jako například: savé či nesavé vlákna, pěnové sloučeniny, nebo také gelové polštářky.

Chrániče holení - vnitřní část

4) Boční vnější kolenní chránič - ve spodní části kolenního chrániče často najdete drobný prodloužený chránič na boční stranu kolene. Tento chránič je pouze z vnější části na obou chráničích.

Chránič holení- boční

5) chránič holeně - oblast holeně je velmi často vystavena nárazům od puků, nebo holí, při soubojích. Chránič holení je proto tvořen z velmi tvrdého plastu, který má v sobě vytvarované průduchy, které odvětrávají vlhký vzduch z chrániče.

Chrániče holení - holeně

6) chránič lýtka - chránič lýtka je kryt tvarovaným plastovým, nebo pěnovým chráničem. Jeho součástí je i upínací systém s flexibilními pásky na suchý zip. 

 Chrániče holení - chránič lýtka

ROZDÍLY MODELECH chráničů holení

Každé chrániče holení můžeme stejně jako ostatní hokejovou výstroj rozdělit dle určené výkonnostní a věkové kategorie.

Dělení dle věkové kategorie

  • Youth (dětské), věk 4-9 let, výška 100-122 cm -  velikosti - 8", 9", 10"
  • Junior - věk 8-14 let, výška 132-162 cm - velikosti 11", 12", 13"
  • Senior - věk 14 let a více, výška 162 -200 cm - velikosti 14", 15", 16", 17"

Druhotným dělením chráničů může být dělení dle výkonnostní třídy. U chrániče holení je rozdíl především u vnitřní struktury chrániče, tedy výstelky. Vnější struktura chrániče bývá stejná, jen se může lišit v počtu větracích průduch, nebo hmotnosti. 

  • Amatér - základní řada, jednoduchá výstelka, nízká cena
  • Poloprofesionál - lepší vnitřní výstelka, upínací systém
  • Profesionál - komfortní výstelka, inteligentní upínací systém, nízká hmotnost

 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na chrániče holení, přejít do kategorie hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.


 

Autor : Tobi

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.