Výměna dlaně hokejové rukavice

Každý hokejista zná ten stav, kdy v jeho léty prověřených rukavicích nezbyla žádná kůže na dlani. Ze začátku to příliš nevnímáte, ale časem vám tato nepříjemnost nedá a začnete přemýšlet co dál. Prakticky máte pouze dvě možnosti. První,  nechat rukavice opravit. Druhou, pořídit nové rukavice.

Výměna kůže na rukavicích

Oprava hokejových rukavic

Pokud je pro vás pomyšlení, že se budete muset se svými rukavicemi rozloučit nemyslitelné, máte možnost nechat rukavice opravit. Oprava hokejových rukavic je ne vždy proveditelná a cena za výměnu dlaní může být stejná, jako cena nových rukavic. Jak výměna probíhá? Tak předně je nutné, aby na rukavicích zůstaly místa, na které lze novou kůži našít. Pokud nemáte rukavice úplně zničené a konečky prstů neroztrhané, oprava bude možná. Pokud máte rukavice roztržené na vnější straně, velmi často již nelze rukavice opravit.

Proč některé části rukavic nelze opravit?

Pokud na rukavicích nezůstanou švy, není možné našít novou dlaň. Pokud chcete zašít některou část z hřbetu hokejové rukavice, bohužel i to je problém. Vnější části mají pod povrchem plastové vložky, nebo pěnové polštářky, které prakticky nejde prošít. Všechny tyto materiály z rukavic jsou tvořeny tak, aby maximálně odolali vnějšímu tlaku. 

Dokonce i při výrobě hokejových rukavic, se vnitřní struktura rukavice pouze lepí a následně překryje tkaninou, která se přichytne ke švům.

Jak probíhá výměna dlaně můžete vidět zde:

 

 Pokud chcete opravit své rukavice, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme, nebo vyhodnotíme, zda-li má oprava rukavice význam.


 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na hokejové rukavice, přejít do kategorie hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.


 

 

 Autor: Tobi

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.