Základní rozdíly mezi holemi a jejich složení

kompozitová hokejka

Hokej se neustále vyvíjí a s ním přicházejí i novější a modernější materiály, které se používají pro výrobu hokejek.Proto jsme pro vás připravili malý přehled...

 

 dřevěná hokejka

Dřevěné hokejky – dřevěné hokejky jsou používány již od vzniku hokeje. Dodnes mají své zastánce mezi profesionálními hokejisty i amatéry. Jejich velkým kladem je jejich nízká cena. Nevýhodou je jejich trvanlivost. Dřevěné hokejky časem vyschnou a poté dochází k jejich snadnějšímu zlomení, nebo rozčepýření. Dále se vyznačují vyšší váhou, což dnes není příliš vyhledávané, ale pro některé hráče je to naopak přijatelnější. 

 

Sklolaminátové hokejky – jsou takovým nástupcem dřevěných hokejek. Tyto hokejky mají dřevěné jádro a jsou obaleny právě sklolaminátem. Sklolaminát lze považovat za takový předschod kompozitu. Nejvíce tento druh vyhledávají hobby hokejisté, právě kvůli nízké ceně.

 

Hliníkové hokejky – méně používané hokejky. Tento druh se příliš neosvědčil a byl velmi rychle překonán grafitovými hokejkami. Hliníkovéhole jsou dražší a lze u nich vyměnit lopaty (čepele).

 

Grafitové hole – tyto hokejky jsou opravdu velmi lehké a velmi pevné, jedná se asi o nejpoužívanější hole.  Většinou se jedná o střední třídy u všech značek.

 

Kevlarové hole – nejdražší materiál hokejových holí, ale jejich kvalita a herní vlastnosti vám cenu vrátí. Komfort, který vám tyto hole přinesou, si opravdu zamilujete a budete se chtít i nadále rozmazlovat.

 

Základní rozdíly výhody a nevýhody

 

Kompozitové hokejky

 

 

Výhody

Nevýhody

Nízká váha

Vyšší pořizovací náklady

Odolnost vůči vodě

Hokejka časem změkne

Lepší držení- zejména díky gripu

 

Vyšší cit při hře

 

Lepší přenos energie při střelbě

 

Široký výběr

 

Dřevěné hokejky

 

 

 

 

 

Dřevěné hokejky

 

Výhody

Nevýhody

Nízké pořizovací náklady

Vyšší váha

Vyšší výdrž na nestandatrním povrchu

nízká odolnost vůči vodě

Lepší držení- zejména díky gripu

Dřevo rychleji ztrácí své vlastnosti

 

Horší manipulace při hře

 

Pro jakou hůl se nakonec rozhodnete je jen na vás. Důležité je vždy to, pro jakou příležitost si hůl kupujete. Důležité je, zodpovědět si pár otázek.  Jakou s ní budete hrát soutěž, jaký herní styl hrajete, jaký finanční obnos jste ochotni do hokejky investovat.

Pokud si nebudete jistí s výběrem, nebo budete chtít doporučit nejvhodnější hůl, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s vaším výběrem pomůžeme.

 

 


 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na hokejky, přejít do kategorie hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.

 


 

 

Autor: Tobi

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.