Co je flex hokejky

prohnutí hokejky

Správně zvolený flex hokejky Vám pomůže zlepšit sílu a přesnost každé střely, naopak špatně zvolený flex zhoršuje razanci i přesnost. U mnoha hráčů jsem se každodenně setkával s problémem nevhodně zvolené tvrdosti hokejky. Ať už měl hráč příliš měkkou, nebo tvrdou hokejku, výsledek byl vždy stejný.  Střela neměla příliš velkou razanci, ani přesnost. V tomto článku se Vám pokusím pomoci s výběrem vhodné tvrdosti hokejky.

 

Novodobé kompozitové hokejky,  jsou kromě různorodých hokejových značek dále rozděleny dle tvrdosti, neboli flexuFlex je anglický výraz, který číselně označuje tvrdost hole, tedy jakou váhou budete muset tlačit do hokejky, aby došlo k jejímu prohnutí. Aby to nebylo tak jednoduché číselný údaj je udávaný v librách (pound 453,6 g). Test z matematiky, jakou silou budete muset tlačit do hokejky s flexem 100 aby jste ji prohnuli?

 

 

Pro přehled jsme Vám připravili přehled standardních tvrdosti hokejek.

 

 

  • Youth = 20, 30 flex
  • Junior = 40, 50 flex
  • Mid or Intermediate flex = 55,60,70 flex
  • Seniorské
  • Regular flex = 85 flex
  • Stiff flex = 100 flex
  • Extra stiff = 110 flex

 

 

Rozdíly mezi Youth, Juniorskou a Intermediate holí jsou velmi malé, avšak pro dítě významné. Liší se zejména v šířce shaftu hokejky. Správná šířka také napomáhá při střelbě. Pokud dítě není schopno zcela obepnout hokejku, nebo ji kvůli šířce udržet v rukavici, je to velký problém a bude se s hokejkou velmi trápit. Naopak příliš úzká hokejka Vám bude v rukavici prokluzovat.

 

Nedržte se věku jako jediného faktoru při výběru hokejky. Je mnoho mladých hráčů, kteří mají větší ruce/ delší prsty (velikost rukavice 14 a více) již ve velmi mladém věku, nebo dospějí dříve a potřebují seniorskou hůl. Pro tyto hráče bývá často problém zvyknout si na velký skok v tvrdosti hole. 

 


 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na hokejky, přejít do kategorie hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.

 


 

Autor: Tobi

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.